engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Başarılı Öğrenciler 30 Ağustos'ta Büyük Taarruz Gezisinde  
            Konya Büyükşehir Belediyesi, ÖSS'de dereceye giren öğrencileri, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Büyük Taarruz'un gerçekleştiği bölgelere geziye götürüyor. Tarih bilincinin gençlerimizde yerleşmesi ve yaşananların daha iyi anlaşılması için böyle bir gezi programı tertip ettiklerini belirten Başkan Akyürek, geleceğin lider ve yöneticileri olarak gördükleri gençlerin bu gibi yerleri daima gidip görmeleri gerektiğini bildirdi. Başkan Akyürek, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla da bir kutlama mesajı yayımladı.
28.08.2007 15:01 
        Konya Büyükşehir Belediyesi 85'nci yıl dönümünü kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla ÖSS'de dereceye giren öğrencileri Büyük Taarruzun gerçekleştiği bölgeler ile buralarda yer alan şehitlik ve anıtları kapsayan bir geziye götürüyor. Amaçlarının tarih bilincine sahip gençlere ülkenin nasıl zor şartlarda kurulduğunu yerinde göstermek olduğunu dile getiren Başkan Akyürek, geleceğin liderleri ve yöneticileri gençlerin daima bu tür mekânları ziyaret ederek ecdadı yâd etmesi gerektiğini söyledi. 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili bir kutlama mesajı da yayınlayan Başkan Akyürek, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:. 'Türk Ulusunun yeniden doğuşunu müjdeleyen ve Türkiye Cumhuriyetine hayat veren, Aziz Türk Milleti'nin, kahraman Silahlı Kuvvetleriyle bütünleşerek emperyalist güçlere karşı 30 Ağustos'ta elde ettiği zaferimizin 85'inci yıldönümünü kutlamanın mutluluk ve heyecanını yaşıyoruz. Bu abidevî zafer milletimizin şanlı tarihindeki sayısız vatanseverlik nişanelerinden biridir. Bu zafer, Türklerin millî hâkimiyetine tecavüze yeltenenlere, şehit kanlarıyla sulanmış bin yıllık vatanımıza göz dikenlere verilmiş onurlu bir cevaptır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, 26 Ağustos'ta başlayan ve 30 Ağustos 1922'de eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımız kurtarılmış, Türk Milleti hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur. Şu bir gerçek ki; aziz milletimiz eşsiz fedakârlıklarla kazandığı bağımsızlığını, millî birlik ve beraberlik temelinde daima koruyacaktır. İçeride ve dışarıda vatanımıza karşı kötü emeller besleyenler, milletimizin tarih şuuru ve kardeşlik bilinci karşısında amaçlarına ulaşamayacaklardır. Binlerce yıldır bir arada yaşayıp, etle tırnak misali birbiriyle kaynaşan Anadolu'nun aziz evlatları dünyaya örnek olan bir uygarlığın kurucularıdır. Kutlu zaferin bu mutlu yıldönümünde, bir kez daha yüce milletimizi ve onun bağrından çıkmış kahraman ordumuzu kutluyor; başta büyük zaferin büyük kumandanı Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün gazi ve şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum'

Büyükşehir Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla organize ettiği programa ÖSS'de ilk beşbine giren 600 Konyalı öğrenciyi davet etti. Gezi programı Akşehir ilçemiz ile Afyon Kocatepe, Kütahya Dumlupınar, Büyük Taarruz Şehitliği, Zafer Tepe, Şehit Sancaktar Mehmetçik Anıtı, Dumlupınar Şehitliği ve Afyon'un Şuhut ilçesindeki şehitlik ve anıtları kapsıyor.

Diğer Haberler
1 Konya’da 15 Temmuz Anma Programları Başladı
2 Sabah Namazına Ellerinde Bayrak Dillerinde Dua ile Geldiler
3 15 Temmuz Bağımsızlık Mücadelemizin Aynasıdır
4 Başkan Altay: Gönül Belediyeciliği Yapıyoruz
5 Cuma Buluşmalarımız Hizmet Bereketimizi Artırıyor
6 Özbek Heyetten Başkan Altay’a Ziyaret
7 Diyanet İşleri’nden Başkan Altay’a Ziyaret
8 Başkan Altay, Şehit Ömer Halisdemir Caddesi’ndeki Çalışmaları İnceledi
9 Kudüs Direnişinin Sembol İsmi Cüneydi Başkan Altay’ı Ziyaret Etti
10 55 Havuz ve Aquapark Konyalı Çocukları Bekliyor
1115 Temmuz’da Konya’da Toplu Ulaşım Ücretsiz
12Uluslararası İslam Sanatları Yarışması’na Yoğun İlgi
13Haydi Çocuklar Hem Eğlenin Hem Yüzme Öğrenin
14Türkiye’nin En Modern Hayvan Barınaklarından Biri Konya’da
15Büyükşehir Tarımsal Destekleme Kayıtları Başladı
16Büyükşehir Tarım Arazilerini Suya Kavuşturuyor
17Konya’da Her Gün 61 Bin Çocuk Sabah Namazında Buluşuyor
18Konya, 8. Mevlana Şiir Şöleni’nde Şiire Doydu
19Başkan Altay Gazze Caddesi’ndeki Çalışmaları İnceledi
20Başkan Altay Sadreddin Konevi Camii’nde Vatandaşlarla Buluştu
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır