• Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
      
İsim:
E-Posta:Başarılı Öğrenciler 30 Ağustos'ta Büyük Taarruz Gezisinde  
            Konya Büyükşehir Belediyesi, ÖSS'de dereceye giren öğrencileri, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Büyük Taarruz'un gerçekleştiği bölgelere geziye götürüyor. Tarih bilincinin gençlerimizde yerleşmesi ve yaşananların daha iyi anlaşılması için böyle bir gezi programı tertip ettiklerini belirten Başkan Akyürek, geleceğin lider ve yöneticileri olarak gördükleri gençlerin bu gibi yerleri daima gidip görmeleri gerektiğini bildirdi. Başkan Akyürek, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla da bir kutlama mesajı yayımladı.
28.08.2007 15:01 
        Konya Büyükşehir Belediyesi 85'nci yıl dönümünü kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla ÖSS'de dereceye giren öğrencileri Büyük Taarruzun gerçekleştiği bölgeler ile buralarda yer alan şehitlik ve anıtları kapsayan bir geziye götürüyor. Amaçlarının tarih bilincine sahip gençlere ülkenin nasıl zor şartlarda kurulduğunu yerinde göstermek olduğunu dile getiren Başkan Akyürek, geleceğin liderleri ve yöneticileri gençlerin daima bu tür mekânları ziyaret ederek ecdadı yâd etmesi gerektiğini söyledi. 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili bir kutlama mesajı da yayınlayan Başkan Akyürek, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:. 'Türk Ulusunun yeniden doğuşunu müjdeleyen ve Türkiye Cumhuriyetine hayat veren, Aziz Türk Milleti'nin, kahraman Silahlı Kuvvetleriyle bütünleşerek emperyalist güçlere karşı 30 Ağustos'ta elde ettiği zaferimizin 85'inci yıldönümünü kutlamanın mutluluk ve heyecanını yaşıyoruz. Bu abidevî zafer milletimizin şanlı tarihindeki sayısız vatanseverlik nişanelerinden biridir. Bu zafer, Türklerin millî hâkimiyetine tecavüze yeltenenlere, şehit kanlarıyla sulanmış bin yıllık vatanımıza göz dikenlere verilmiş onurlu bir cevaptır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, 26 Ağustos'ta başlayan ve 30 Ağustos 1922'de eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımız kurtarılmış, Türk Milleti hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur. Şu bir gerçek ki; aziz milletimiz eşsiz fedakârlıklarla kazandığı bağımsızlığını, millî birlik ve beraberlik temelinde daima koruyacaktır. İçeride ve dışarıda vatanımıza karşı kötü emeller besleyenler, milletimizin tarih şuuru ve kardeşlik bilinci karşısında amaçlarına ulaşamayacaklardır. Binlerce yıldır bir arada yaşayıp, etle tırnak misali birbiriyle kaynaşan Anadolu'nun aziz evlatları dünyaya örnek olan bir uygarlığın kurucularıdır. Kutlu zaferin bu mutlu yıldönümünde, bir kez daha yüce milletimizi ve onun bağrından çıkmış kahraman ordumuzu kutluyor; başta büyük zaferin büyük kumandanı Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün gazi ve şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum'

Büyükşehir Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla organize ettiği programa ÖSS'de ilk beşbine giren 600 Konyalı öğrenciyi davet etti. Gezi programı Akşehir ilçemiz ile Afyon Kocatepe, Kütahya Dumlupınar, Büyük Taarruz Şehitliği, Zafer Tepe, Şehit Sancaktar Mehmetçik Anıtı, Dumlupınar Şehitliği ve Afyon'un Şuhut ilçesindeki şehitlik ve anıtları kapsıyor.

Diğer Haberler
1 Büyük Cuma Buluşmasına Bütün Konyalılar Davetli
2 Konya Büyükşehir Belediye Meclisi ABD'yi ve İsrail’i Kınadı
3 Dünyaca Ünlü Kalp Cerrahı Mustafa Öz’ün İsmi Bu Parkta Yaşatılacak
4 Şehit Ömer Halisdemir Caddesi Selçuklu’yu Meram’la Buluşturacak
5 Peygamberler Şehri Kudüs’e Sahip Çıkmak Namusumuzdur
6 Japon Heyet Başkan Akyürek’i Ziyaret Etti
7 Yeryüzündeki En Güzel, En Anlamlı Ve En Güçlü Etkinlik
8 Hazreti Mevlana’yı Uluslararası Anma Törenleri Başladı
9 Büyükşehir’den Türk-İslam Kültürüne Hizmet Edecek Bir Yatırım Daha: İrfan Kültür Merkezi
10 Kudüs Üzerinde Oynanan Oyunlara Asla Sessiz Kalmayacağız
11Uluslararası İslam Sanatları Yarışması Başvuruları Başladı
12Büyükşehir’den Sulama Suyuna Yüzde 40 İndirim
13Başkan Akyürek, Bozkır Yatırımlarını Yerinde İnceledi
14İlçelerimizde Yol Hariç Altyapıya 3 Yılda 1 Milyar Liralık Yatırım Yaptık
15Başkan Akyürek Engelli Dernek Temsilcileri ve Üyeleriyle Buluştu
16Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş’tan Başkan Akyürek’e Ziyaret
17Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş Konya’da
18Konya Yeni Yüzyılda Dünyaya Söyleyecek Sözü Olan Bir Şehir
19Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Konya Büyükşehir’e Ödül
20Büyükşehir Tarihi Mekanları Şehre Kazandırıyor
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 127.725 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 270.712 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır