engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Aliya İzzetbegoviç Caddesi Ve Alt Geçidi Hızla Yapılıyor  
            Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir içi trafik yükünü hafifletmek ve Bosna-Hersek Bölgesi'nin orta vadeli gelişim sürecini belirlemek amacıyla yapımına başlanan Aliya İzzetbegoviç Caddesi'nde soğuk asfaltlama çalışmaları başlarken, yine aynı güzergâh üzerinde olan Aliya İzzetbegoviç Altgecidi de tamamlanma aşamasına geldi. Ankara ve İstanbul Çevre Yollarını birbirine bağlayan şehrin en geniş caddesi olmaya aday caddeyi ve alt geçit çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Akyürek, geleceğin Konya'sını hazırlamak için hiçbir fedakârlıktan kaçınmadıklarını açıkladı.
25.08.2007 13:41 
        Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yapımı devam eden Aliya İzzetbegoviç Caddesi ve Aliya İzzetbegoviç Alt Geçidi çalışmalarını yerinde denetledi. Çalışmalar hakkında bilgi alan başkan Akyürek, çalışmaların tamamlanması için gerekli tüm imkânların kullanılması talimatını verdi. Şehrin düzenli gelişimi için tüm fedakârlıklara hazır olduklarını dile getiren Başkan Akyürek, 'on yıl önce genişliğiyle övündüğümüz birçok caddemizin, artan trafik yoğunluğunu kaldırmadığını gözlemlemekteyiz. Bunun için öncelikle trafik sıkışıklıklarını çözmek için alt ve üstgeçitlere önem verdik. Hizmet dönemimizin ilk yarısında araçların Ankara ve İstanbul caddelerinde sinyalizasyona takılmadan şehir dışına çıkabilecek duruma gelmesini sağlamayı hedefledik ve bu hedefimizde önemli bir başarı elde ettik. Ekiplerimiz şimdi de konutlar bölgesiyle sanayi bölgelerinin ulaşımın kolaylaştırmayı ve çevre yollarının birbirlerine olan trafik akışı sırasında meydana gelen şehir içi trafik yükünü hafifletmeyi amaçlayan Aliya İzzetbegoviç Caddesi ve Aliya İzzetbegoviç Alt Geçidi'nin yapımlarını yürütüyorlar. Büyük bir bölümü tamamlanan bu önemli projemiz tümüyle bittiğinde; özellikle çevre yollarını kullanmak durumunda olan yük araçlarının şehir merkezinde oluşturdukları trafik yükünü ortadan kaldırmış olacağız. Aliya İzzetbegoviç Caddemiz 9.750 metre uzunluğunda olup 60 metre genişliğindedir. Caddemizin her iki yanında 20'şer metre genişliğinde iki yeşil kuşak yapılmaktadır. Süs bitkileri ve ağaçlarla süslenecek olan bu güzergâh aynı zamanda Bosna-Hersek bölgemizin de orta vadeli gelişim sınırını da belirlemiş olacaktır. Şehir merkezi dışında yer alan bu cadde ile birlikte hızlı tren güzergâhı üzerinde yine aynı cadde üzerinde Aliya İzzetbegoviç Altgecidi'nin yapımını başlattık. Bitme aşamasına gelen çalışmalarımız önümüzdeki günlerde tamamen bitirilerek hizmete sunulacaktır. Özellikle konutlar bölgesinden sanayi bölgesine ve sanayi bölgesinden konutlar bölgesine olan günlük trafik akışı bu caddemiz üzerinden gerçekleştirilecek ve hemşerilerimize hem zaman, hem de ekonomik açıdan önemli katkılar sağlayacaktır.

Aliya İzzetbegoviç Caddesi

İstanbul Yolu'nu Ankara Yolu'na bağlayan cadde 9.750 metre uzunluğunda olup, yol kullanım alanı 60 metredir. Her iki yanında bulunan 20'şer metrelik yeşil bantla birlikte yapımı gerçekleştirilen cadde, şehrin en geniş caddesi olması özelliğine sahip. Cadde aynı zamanda Bosna-Hersek bölgesinin orta vadeli gelişim sürecini belirlemede en önemli faktör olarak ön plana çıkıyor.

Aliya İzzetbegoviç Alt Geçidi

Yapımına bu yıl başlanan ve tamamlanma aşamasına gelen alt geçit Konya-Ankara Hızlı tren projesi için de ön hazırlık teşkil ediyor. Hızlı trenin geçiş güzergâhına yapılan alt geçit, Aliye İzzetbegoviç Caddesi'ni Ankara Yolu'na ve organize sanayi bölgesine sorunsuz ulaşımın sağlıyor. Alt geçidin önümüzdeki günlerde tamamlanması bekleniyor.

Diğer Haberler
1 Ülke Olarak Ekonomik Savaştan Mutlaka Galip Çıkacağız
2 15 Kilometrelik Ereğli-İvriz Yolu Hizmete Girdi
3 Mahalle Yollarında Standart Yükseliyor
4 Kadı İzzetin Camii Restorasyonu Tamamlandı
5 “Bütün Müslümanlar Kudüs’ü ve El Halil’i Ziyaret Etmeli”
6 UCLG-MEWA Çevre Komitesi Toplantısı Konya’da Yapılıyor
7 “Şehir İstişareleri Hizmet Planlamasında Yol Gösteriyor”
8 Şehrimiz İçin Birlikte Hareket Etmeye Devam Edeceğiz
9 Sokak Hayvanları İçin Bir Kap Yemek Bir Kap Su
10 Başkan Altay, Teşekkür Etti: Konya'ya TOKİ Müjdesi
11Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum ile Sağlık Bakanı Koca Başkan Altay’ı Ziyaret Etti
12Cuma Buluşmalarımız Şehrimize Katkı Sağlıyor
13Şehir İstişareleri ile Birlikteliğimizi Pekiştiriyoruz
14Başkan Altay, Şehir İstişarelerinde Sarraflarla Buluştu
15Başkan Altay, Esnaf Odalarının Başkanlarını Ziyaret Etti
16Büyükşehir’den Hotamış’a 16 Derslikli İmam Hatip Lisesi
17Prestij Caddeler İlçelere Değer Katıyor
18Başkan Altay Yaz Kampındaki Öğrencilerle Buluştu
19Konya’nın İki İlçesine Daha Mezbahane Kazandırılıyor
20Başkan Altay Sahip Ata Camii’nde Vatandaşlarla Buluştu
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır