engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:Aliya İzzetbegoviç Caddesi Ve Alt Geçidi Hızla Yapılıyor  
            Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir içi trafik yükünü hafifletmek ve Bosna-Hersek Bölgesi'nin orta vadeli gelişim sürecini belirlemek amacıyla yapımına başlanan Aliya İzzetbegoviç Caddesi'nde soğuk asfaltlama çalışmaları başlarken, yine aynı güzergâh üzerinde olan Aliya İzzetbegoviç Altgecidi de tamamlanma aşamasına geldi. Ankara ve İstanbul Çevre Yollarını birbirine bağlayan şehrin en geniş caddesi olmaya aday caddeyi ve alt geçit çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Akyürek, geleceğin Konya'sını hazırlamak için hiçbir fedakârlıktan kaçınmadıklarını açıkladı.
25.08.2007 13:41 
        Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yapımı devam eden Aliya İzzetbegoviç Caddesi ve Aliya İzzetbegoviç Alt Geçidi çalışmalarını yerinde denetledi. Çalışmalar hakkında bilgi alan başkan Akyürek, çalışmaların tamamlanması için gerekli tüm imkânların kullanılması talimatını verdi. Şehrin düzenli gelişimi için tüm fedakârlıklara hazır olduklarını dile getiren Başkan Akyürek, 'on yıl önce genişliğiyle övündüğümüz birçok caddemizin, artan trafik yoğunluğunu kaldırmadığını gözlemlemekteyiz. Bunun için öncelikle trafik sıkışıklıklarını çözmek için alt ve üstgeçitlere önem verdik. Hizmet dönemimizin ilk yarısında araçların Ankara ve İstanbul caddelerinde sinyalizasyona takılmadan şehir dışına çıkabilecek duruma gelmesini sağlamayı hedefledik ve bu hedefimizde önemli bir başarı elde ettik. Ekiplerimiz şimdi de konutlar bölgesiyle sanayi bölgelerinin ulaşımın kolaylaştırmayı ve çevre yollarının birbirlerine olan trafik akışı sırasında meydana gelen şehir içi trafik yükünü hafifletmeyi amaçlayan Aliya İzzetbegoviç Caddesi ve Aliya İzzetbegoviç Alt Geçidi'nin yapımlarını yürütüyorlar. Büyük bir bölümü tamamlanan bu önemli projemiz tümüyle bittiğinde; özellikle çevre yollarını kullanmak durumunda olan yük araçlarının şehir merkezinde oluşturdukları trafik yükünü ortadan kaldırmış olacağız. Aliya İzzetbegoviç Caddemiz 9.750 metre uzunluğunda olup 60 metre genişliğindedir. Caddemizin her iki yanında 20'şer metre genişliğinde iki yeşil kuşak yapılmaktadır. Süs bitkileri ve ağaçlarla süslenecek olan bu güzergâh aynı zamanda Bosna-Hersek bölgemizin de orta vadeli gelişim sınırını da belirlemiş olacaktır. Şehir merkezi dışında yer alan bu cadde ile birlikte hızlı tren güzergâhı üzerinde yine aynı cadde üzerinde Aliya İzzetbegoviç Altgecidi'nin yapımını başlattık. Bitme aşamasına gelen çalışmalarımız önümüzdeki günlerde tamamen bitirilerek hizmete sunulacaktır. Özellikle konutlar bölgesinden sanayi bölgesine ve sanayi bölgesinden konutlar bölgesine olan günlük trafik akışı bu caddemiz üzerinden gerçekleştirilecek ve hemşerilerimize hem zaman, hem de ekonomik açıdan önemli katkılar sağlayacaktır.

Aliya İzzetbegoviç Caddesi

İstanbul Yolu'nu Ankara Yolu'na bağlayan cadde 9.750 metre uzunluğunda olup, yol kullanım alanı 60 metredir. Her iki yanında bulunan 20'şer metrelik yeşil bantla birlikte yapımı gerçekleştirilen cadde, şehrin en geniş caddesi olması özelliğine sahip. Cadde aynı zamanda Bosna-Hersek bölgesinin orta vadeli gelişim sürecini belirlemede en önemli faktör olarak ön plana çıkıyor.

Aliya İzzetbegoviç Alt Geçidi

Yapımına bu yıl başlanan ve tamamlanma aşamasına gelen alt geçit Konya-Ankara Hızlı tren projesi için de ön hazırlık teşkil ediyor. Hızlı trenin geçiş güzergâhına yapılan alt geçit, Aliye İzzetbegoviç Caddesi'ni Ankara Yolu'na ve organize sanayi bölgesine sorunsuz ulaşımın sağlıyor. Alt geçidin önümüzdeki günlerde tamamlanması bekleniyor.

Diğer Haberler
1Sarayönü Atıksu Arıtma Tesisi Tam Kapasite Hizmet Vermeye Başladı
2Çerkes Dilini ve Kültürünü Yaşatacak Kültür Merkezi Törenle Açıldı
3Kudüs İşgal Altındaysa İslam Şehirleri Kendisini Hür Kabul Edemez
4Konya Aşıklar Bayramında Birlik ve Beraberliğe Vurgu Yapıldı
5Muhteşem Eserin İsmini Sen Belirle
6“Ülkeler Arasında Barışın Temsilcileri Olacaksınız”
7Filistin’in ve Kudüs’ün Her Zaman Yanındayız
8Judo ve Para Taekwondo’da Gururumuz Oldular
9Muhtarlar Halkımızla Bütünleşen Bir Anlayışı Temsil Ediyor
10Konya Ampute Futbol Milli Takımını Ağırladı
11Başkan Akyürek’ten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a Hayırlı Olsun Ziyareti
12UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı ve Sosyal İçerme Forumu Yapıldı
13Güneysınır’da Büyükşehir Yatırımları Tam Hız Devam Ediyor
14Konya Kutup Yıldızı Gibidir, Birçok Şehir Konya’ya Bakarak Yönünü Bulur
15Yüksekliği Fazla Olan Araçlar Şehir Merkezine Giremeyecek
16Doğanhisar’da Sulama Yatırımlarına Hız Verildi
17Büyükşehir’den Çumra’da Yatırım Hamlesi
18Başkan Akyürek: Bütün Yatırımlar Büyük Türkiye İdealine Ulaşmak İçin
19Büyükşehir’den Örnek Proje: Kahvehaneler Kıraathaneye Dönüşüyor
20Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı Konya’ya Verilen Bir Değerdir
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 129.370 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 248.480 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır