engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Zindankale Katlıotoparkı ve Balık Hali Temel Atma Töreni  
            Konya Büyükşehir Belediyesi aynı günde iki eserin temelini daha atarak yatırım atağını sürdürdü. Şehir merkezinin otopark sorununa çözüm üretmek amacıyla Zindankale'de 7 katlı otoparkın temel atma töreninde konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, temeli atılan Zindankale Katlı Otoparkı haricinde 3 otopark müjdesi daha verdi. Ayrıca aynı törende Modern Balık Hali'nin temeli atılırken, Balık Hali Civarı Kentsel Dönüşüm Projesi de başlatılmış oldu.
24.08.2007 12:08 
        Konya Büyükşehir Belediyesi şehir merkezinin otopark sorununa çözüm üretmek amacıyla iş merkezlerinin yoğunlukta olduğu Zindankale bölgesine 7 katlı otopark ve Muhacir Pazarı bölgesinde Balık hali yaptırıyor. Her iki eserin temeli Zindankale'de düzenlenen törenle atıldı. Temel atma törenine Konya Valisi Osman Aydın, Ak Parti Konya Milletvekili Kerim Özkul, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuklu Belediye Başkanı Adem Esen, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Ak Parti İl Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyeleri ve İlçe Teşkilat Yönetim Kurul Üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törenin açış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Selim Büyükkarakurt, yapılan hizmetlerle ilgili teknik bilgiler sundu. Selçuklu Belediye Başkanı Adem Esen de, Büyükşehir Belediyesi ile birilikte birçok önemli hizmet yürüttüklerini belirterek; Zindankale bölgesinin meskenlerden oluşmasına rağmen son yıllarda hızla ticari alanlara dönüştüğünü, bunun bölgede trafik sorunu yaşanmasına yol açtığını bildirdi. Esen, yapılacak katlı otoparkla bölgedeki otopark sorununa çözüm üretilmiş olacağını açıkladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya'nın hızlı ve düzenli bir gelişim süreci içerisinde olduğunu belirterek belediyecilik hizmetlerini sadece fiziki alanda değil; kültürel ve sosyal alanlarda da sürdürdüklerini bildirdi. Başkan Akyürek, Konya ve Mevlâna günleri etkinliklerinin dünyanın değişik ülkelerinde devam ettiğini, dünyanın çeşitli ülkelerinden de her gün Konya'ya onlarca ekip ve grubun geldiğini ifade etti. Başkan Akyürek, Konya'nın dünyanın gündeminde olduğunu, bunun da işadamlarının Konya'ya ilgisini artırdığını açıklarken önemli bir oteller gurubunun Konya'da iki ayrı bölgede otel yapmak istediğini, bu konuda kendileriyle görüştüğünü ifade etti. Büyükşehir Belediyesi olarak şehri her yönüyle ele aldıklarını ve hizmetlerini bir bütün dâhilinde yürüttüklerinin altını çizen Başkan Akyürek, 'Şehrimizin hızla gelişimi; beraberinde trafik sorununu da getirmiştir. Bu sorunu yeni cadde açarak, kavşak düzenlemeleri ve mevcut yolların kalitelerini yükselterek aşmanın yanı sıra otopark sorununun çözümüne yönelik projelerimizi de şimdi hayata geçiriyoruz. Bugün temelini attığımız Zindankale Katlı Otoparkı'ndan ayrı 3 yeni yeraltı ve katlı otopark daha yapacağız. Bunlardan birini Selçuklu Belediyemiz, bir diğerini de Meram Belediyemizin bize tahsis ettiği arsalarda gerçekleştireceğiz. Yapımını başlattığımız Zindankale Katlı Otoparkı 11.2 milyon YTL'ye mal olacak ve 7 katlı olarak inşa edilecektir. 669 kapasiteli olacak olan otoparkımızın zemin katında da 8 mağaza bulunacaktır. Öte yandan Muhacir Pazarı Bölgesi'nde başlattığımız Balık Hali de şehrimizin önemli bir eksiğini giderecektir. Bölgedeki Modern Balık Hali, esnafımızın fedakârlığı ve Meram Belediyemizin katkısıyla çok kısa sürede hizmete girecektir. Balık Halimizin bünyesinde ayrıca 2 ayrı balık restoran da hizmet verecektir. Büyükşehir ve 3 merkez ilçe belediyemiz ile birlikte şehrimize hak ettiği hizmetleri sunmaya devam edeceğiz. Şehir halkımız adına Belediye Başkanlarımıza yaptıkları hizmetleri ve verdikleri destek dolayısıyla teşekkür ederim' dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Kerim Özkul ise Konya Belediyelerinin şehri şantiyeye çevirdiklerini, yapılan yatırımların halk tarafından olumlu karşılandığını ve bu olumlu hizmetlerin Ak Parti'ye yüzde 47 oranında oy alma imkânı verdiğini açıkladı. Özkul, hizmetleri dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e teşekkür etti.

Konya Valisi Osman Aydın da, Büyükşehir Belediyesi'nin hizmet atağının şehre önemli yatırımlar kazandırdığını, yapılan bu yoğun hizmet programlarına ayak uydurmakta zorlandıklarını dile getirdi. Aydın, hızla gelişen Konya'ya yakışan hizmetler ürettikleri için Belediye Başkanları'na minnettar olduklarını belirterek, Konya'nın gecekondulaşmadan düzenli olarak, şehircilik kuralları uygulanarak geliştiğini söyledi.

Protokol konuşmalarının ardından her iki eserin temeli vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi.

Diğer Haberler
1 Başkan Altay: Yönetim Anlayışımızda Muhtarlarımızın Yeri Ayrı
2 Başkan Altay: Milletimizden Güç Alıyoruz
3 Sayıştay Başkanı Baş’tan Başkan Altay’a Ziyaret
4 İşyurtları Kurumu’nun Ürün ve El Sanatları Fuarı Konya’da Açıldı
5 Başkan Altay, Şehir İstişarelerinde AK Parti Kadın Kolları İle Buluştu
6 Başkan Altay Şehir İstişarelerinde Basın Mensuplarıyla Buluştu
7 Başkan Altay: Gençliği İmar Etmek Önceliğimiz Olmalı
8 Başkan Altay Karapınar ve Emirgazi Halkıyla Buluştu
9 Başkan Altay: İlçelerimizin Çehresini Değiştirecek Yatırımlar Yapıyoruz
10 Millet Bahçesi Çalışmalarında Yüzde 100 Geri Dönüşüm
11Büyükşehir’den Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Desteği
12TEKNOFEST’te Derece Alan Konya Teknik Üniversitesi Öğrencilerine Ödül
13Başkan Altay Cuma Buluşması Geleneğini Sürdürüyor
14Başkan Altay: Konya Ruhunda Değişim Olan ve Değiştiren Bir Şehir
15Başkan Altay Şehir İstişarelerinde Vatandaşlarla Buluştu
16Aziziye Caddesi’nde Kalite Yükseliyor
17Konya Büyükşehir’den Enflasyonla Topyekûn Mücadeleye İndirimli Destek
18Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun Konya Etabı Tamamlandı
19Başkan Altay, Konyaspor-Beşiktaş Maçında Özel Eğitim Öğrencileriyle Buluştu
20Bilim Festivali 100 Binden Fazla Bilim Meraklısını Ağırladı
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 129.121 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 265.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır