engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:Huzur Bahçeleri Açılışı ve Fatih Kısaparmak Konseri  
            Konya Büyükşehir Belediyesi Huzur Bahçeleri'nin açılışı Fatih Kısaparmak konseri ile yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Huzur Bahçeleri'nin bir çevre projesi olduğuna dikkat çekerek, küresel ısınma ile birlikte çevrenin daha da önem kazandığını ifade etti. Tasarruf tedbirleri sayesinde Konya'da su sıkıntısı yaşanmadığını kaydeden Başkan Akyürek, tasarruf tedbirleri ile 9 ayda yüzde 20'lik suyu kazandıklarını söyledi.
17.08.2007 11:37 
        Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Huzur Bahçeleri'nin resmi açılış töreni ile Büyükşehir Belediyesi Hasat Şenliği yapıldı.

Huzur Bahçeleri'nde gerçekleştirilen açılış töreni ve şenlik öncesi konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Huzur Bahçeleri'nin Konyalılar için nefes alma ve huzur bulma alanı olduğunu belirterek, yeşil alan oluşturup ağaç dikerek alanın oluşmasına katkı sağlayan Konyalılara teşekkür etti. Huzur Bahçeleri'nin aynı zamanda bir çevre projesi olduğuna dikkat çeken Başkan Akyürek, küresel ısınma ile birlikte çevrenin daha da önem kazandığını ifade etti.

SUDA 9 AYDA YÜZDE 20'LİK TASARRUF SAĞLANDI

Türkiye'de birçok şehrin son aylarda su problemi yaşamasına rağmen, kendilerinin 9 aydır uyguladığı tasarruf tedbirleri ile Konya'da herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını dile getiren Başkan Akyürek, 'Konya olarak modern sulama tekniklerini kullanma ve su tasarrufu konusunda yeni planlar hazırladık. Tasarruf politikaları konusunda hemşehrilerimiz bize büyük destek verdi. Geçen yıl Haziran ayına göre bu yıl su abone sayımız yüzde 20 arttı. Bu artış aynı zamanda suda yaklaşık yüzde 20 artış olmasını gerektiriyordu. Ancak, artış olmamasına rağmen yüzde 20'lik bir tasarruf oluştu. Hemşehrilerimize bu başarı için teşekkür ediyorum. Bu başarı Türkiye'ye örnektir' dedi.

2007 ve 2008 yılında her hafta bir açılış ve temel atma programında bir araya geleceklerini kaydeden Başkan Akyürek, Konya belediyecilik modelini Türkiye'ye örnek olarak sunmaya devam edeceklerini ve yapılan yatırımlarla geleceğin Konya'sını oluşturacaklarını ifade etti.

AK Parti Konya Milletvekili Hasan Angı ise, gelişen şehirlerde yaşayanların toprakla buluşmasının önemli olduğunu vurgulayarak, gelişen nesillerin topraktan kopmamaları için Huzur Bahçeleri gibi mekanların önemli olduğunu söyledi.

ÖDÜL TÖRENİ VE FATİH KISAPARMAK KONSERİ

Konuşmaların ardından Huzur Bahçeleri'nde yetişen en güzel ürünler ile en güzel bahçe sahiplerine ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi. Ödül töreninin ardından başlayan sağanak yağmura rağmen sahneye çıkan ünlü sanatçı Fatih Kısaparmak, en güzel türkülerini hayranlarıyla paylaştı. Uzun süredir yağış almayan Konya'ya, kendi konseri sırasında yağmur yağmasını bereket olarak nitelendiren Kısaparmak, konser sonrası uzun süre ayakta alkışlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Fatih Kısaparmak'a Mesnevi, Mevlâna Müzesi maketi ve Büyükşehir Belediyesi yayınlarından bir set hediye etti.

HUZUR BAHÇELERİ

250 bin metrekarelik alanda bin parselden oluşan Huzur Bahçeleri'nde her bahçe 150 metrekare. Bir sosyal tesis, 2 basketbol sahası, bir fitness alanı, bir süs havuzu bulunan Huzur Bahçeleri'nde, ayrıca sebze yetiştirenlere yardımcı olmak amacıyla 1 ziraat yüksek mühendisi, 3 ziraat mühendisi, 1 kimyager ve güvenlik görevlileri bulunuyor.

Diğer Haberler
1Filistin'in ve Kudüs’ün Her Zaman Yanındayız
2Judo ve Para Taekwondo’da Gururumuz Oldular
3Muhteşem Eserin İsmini Sen Belirle
4Muhtarlar Halkımızla Bütünleşen Bir Anlayışı Temsil Ediyor
5Konya Ampute Futbol Milli Takımını Ağırladı
6Başkan Akyürek’ten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a Hayırlı Olsun Ziyareti
7UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı ve Sosyal İçerme Forumu Yapıldı
8Güneysınır’da Büyükşehir Yatırımları Tam Hız Devam Ediyor
9Konya Kutup Yıldızı Gibidir, Birçok Şehir Konya’ya Bakarak Yönünü Bulur
10Yüksekliği Fazla Olan Araçlar Şehir Merkezine Giremeyecek
11Doğanhisar’da Sulama Yatırımlarına Hız Verildi
12Büyükşehir’den Çumra’da Yatırım Hamlesi
13Başkan Akyürek: Bütün Yatırımlar Büyük Türkiye İdealine Ulaşmak İçin
14Büyükşehir’den Örnek Proje: Kahvehaneler Kıraathaneye Dönüşüyor
15Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı Konya’ya Verilen Bir Değerdir
16Nijer Ankara Büyükelçisi’nden Başkan Akyürek’e Ziyaret
17Meram Son Durak Katlı Yeraltı Otoparkının Temeli Atıldı
18Konya Bilim Festivaline 100 Bin Ziyaretçi
19Kahraman Pilotların Muhteşem Gösterisi Nefes Kesti
20Başkan Akyürek Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığına Seçildi
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 129.370 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 248.480 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır