engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Huzur Bahçeleri Açılışı ve Fatih Kısaparmak Konseri  
            Konya Büyükşehir Belediyesi Huzur Bahçeleri'nin açılışı Fatih Kısaparmak konseri ile yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Huzur Bahçeleri'nin bir çevre projesi olduğuna dikkat çekerek, küresel ısınma ile birlikte çevrenin daha da önem kazandığını ifade etti. Tasarruf tedbirleri sayesinde Konya'da su sıkıntısı yaşanmadığını kaydeden Başkan Akyürek, tasarruf tedbirleri ile 9 ayda yüzde 20'lik suyu kazandıklarını söyledi.
17.08.2007 11:37 
        Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Huzur Bahçeleri'nin resmi açılış töreni ile Büyükşehir Belediyesi Hasat Şenliği yapıldı.

Huzur Bahçeleri'nde gerçekleştirilen açılış töreni ve şenlik öncesi konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Huzur Bahçeleri'nin Konyalılar için nefes alma ve huzur bulma alanı olduğunu belirterek, yeşil alan oluşturup ağaç dikerek alanın oluşmasına katkı sağlayan Konyalılara teşekkür etti. Huzur Bahçeleri'nin aynı zamanda bir çevre projesi olduğuna dikkat çeken Başkan Akyürek, küresel ısınma ile birlikte çevrenin daha da önem kazandığını ifade etti.

SUDA 9 AYDA YÜZDE 20'LİK TASARRUF SAĞLANDI

Türkiye'de birçok şehrin son aylarda su problemi yaşamasına rağmen, kendilerinin 9 aydır uyguladığı tasarruf tedbirleri ile Konya'da herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını dile getiren Başkan Akyürek, 'Konya olarak modern sulama tekniklerini kullanma ve su tasarrufu konusunda yeni planlar hazırladık. Tasarruf politikaları konusunda hemşehrilerimiz bize büyük destek verdi. Geçen yıl Haziran ayına göre bu yıl su abone sayımız yüzde 20 arttı. Bu artış aynı zamanda suda yaklaşık yüzde 20 artış olmasını gerektiriyordu. Ancak, artış olmamasına rağmen yüzde 20'lik bir tasarruf oluştu. Hemşehrilerimize bu başarı için teşekkür ediyorum. Bu başarı Türkiye'ye örnektir' dedi.

2007 ve 2008 yılında her hafta bir açılış ve temel atma programında bir araya geleceklerini kaydeden Başkan Akyürek, Konya belediyecilik modelini Türkiye'ye örnek olarak sunmaya devam edeceklerini ve yapılan yatırımlarla geleceğin Konya'sını oluşturacaklarını ifade etti.

AK Parti Konya Milletvekili Hasan Angı ise, gelişen şehirlerde yaşayanların toprakla buluşmasının önemli olduğunu vurgulayarak, gelişen nesillerin topraktan kopmamaları için Huzur Bahçeleri gibi mekanların önemli olduğunu söyledi.

ÖDÜL TÖRENİ VE FATİH KISAPARMAK KONSERİ

Konuşmaların ardından Huzur Bahçeleri'nde yetişen en güzel ürünler ile en güzel bahçe sahiplerine ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi. Ödül töreninin ardından başlayan sağanak yağmura rağmen sahneye çıkan ünlü sanatçı Fatih Kısaparmak, en güzel türkülerini hayranlarıyla paylaştı. Uzun süredir yağış almayan Konya'ya, kendi konseri sırasında yağmur yağmasını bereket olarak nitelendiren Kısaparmak, konser sonrası uzun süre ayakta alkışlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Fatih Kısaparmak'a Mesnevi, Mevlâna Müzesi maketi ve Büyükşehir Belediyesi yayınlarından bir set hediye etti.

HUZUR BAHÇELERİ

250 bin metrekarelik alanda bin parselden oluşan Huzur Bahçeleri'nde her bahçe 150 metrekare. Bir sosyal tesis, 2 basketbol sahası, bir fitness alanı, bir süs havuzu bulunan Huzur Bahçeleri'nde, ayrıca sebze yetiştirenlere yardımcı olmak amacıyla 1 ziraat yüksek mühendisi, 3 ziraat mühendisi, 1 kimyager ve güvenlik görevlileri bulunuyor.

Diğer Haberler
1 Konya Uluslararası Yeşil Başkentler Kongresi’ne Ev Sahipliği Yapacak
2 Başkan Akyürek Ilgın’da Yatırımları İnceledi Vatandaşlarla Buluştu
3 Kadınhanı’nda Büyükşehir Yatırımları Tam Hız Devam Ediyor
4 Konya ve Kahramanmaraş Medeniyetimizin Temel Şehirleridir
5 Binlerce Öğrenci Tarihi ve Kültürel Değerlerimizi Yakından Tanıyor
6 AK Parti İl Danışma Meclisi ve Vefa Programı Düzenlendi
7 Her Hafta Sonu “Sema”da Buluşalım
8 MUBİS Muhtarlara Büyük Kolaylık Sağlıyor
9 Medeniyetimize ve Mirasımıza Çok İyi Sahip Çıkmalıyız
10 Dualarımız Kahraman Mehmetçik İçin
11Yeni Dönemde Şehir Kimliği ve Estetiği Ön Planda Olacak
12Alo 153 ile Kapımız Her Zaman Açık
13Büyükşehir’in Canlı Yayın Kameralarına Büyük İlgi
14Ankara’da Konyalılar Buluşması Yapıldı
15Tarihi Eserler Büyükşehir Koruması Altında
16Büyükşehir’den Hafızlar İçin Daru’l Huffaz
17Konya’nın Tarihi Dokusu Belediye Başkanlarını Etkiledi
182002’den Bugüne Ülkenin Tarihini Değiştirdik
19AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya: Konya Planlamada Örnek Şehir
20AK Parti Yerel Yönetimler İç Anadolu Bölge Toplantısı Konya’da “Millete Hizmet Sevdamız Bizi Her Zaman Diri Tutuyor”
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır