engelli sayfamyza geçmek için tyklayynyz
Konya'da Numarataj Çalışmaları Son Aşamaya Geldi
            Konya Büyükşehir Belediyesi'nin TÜİK ile işbirliği içinde gerçekleştirdiği numarataj çalışmalarında son aşamaya gelindi. Konuyla ilgili çalışmaları incelemek üzere Konya'ya gelen TÜİK Başkanı Ömer Demir, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i ziyaret etti.
05.04.2007 12:50 
        Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanı Ömer Demir, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti.

Konya genelinde yapılan çalışmaları değerlendiren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ilk kez yapılan çalışmanın Türkiye için çok büyük bir yenilik olduğunu belirterek, ülkenin gerçek fotoğrafını ortaya koyacak çalışmanın sağlıklı bir şehir oluşumunda altyapıyı oluşturduğunu ifade etti. TÜİK Bölge Müdürlüğü ile işbirliği içinde çalıştıklarını kaydeden Başkan Akyürek, çalışma nedeniyle TÜİK'e teşekkür etti.

TÜİK Başkanı Ömer Demir de, nüfus sayım çalışmasının tüm Türkiye'de Nisan ayı sonunda tamamlanacağını belirterek, 2 aylık askı süresinin ardından Haziran ayı sonunda tüm verilerin, illerin yöneticilerine ve İçişleri Bakanlığı'na teslim edileceğini söyledi. Demir, Türkiye'de artık bundan sonra herhangi bir sayım olmayacağını da sözlerine ekledi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ NUMARATAJ ÇALIŞMALARI

Öte yandan, Konya Büyükşehir Belediyesi'nin TÜİK ile işbirliği içinde gerçekleştirdiği numarataj çalışmalarında ise son aşamaya gelindi. Kent Bilgi Sistemi ve 5490 Sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu'nun geçici 2. maddesi uyarınca, yapılan numarataj çalışmalarında bugüne kadar yaklaşık 292 mahallede 290 bin konut kayıt ortamına alınarak Türkiye İstatistik Kurumu'na teslim edildi. Bu kapsamda şu ana kadar 165 bin 337 bina ve işyerinin numara çalışmaları tamamlandı. Sanayilerde levhalama çalışmalarına önümüzdeki günlerde başlanacak. Bu çerçevede bütün binalar 'KBS No' şeklinde sicil ortamına alınarak vatandaşların bundan sonraki süreçte adres ile ilgili aynı yeri ifade eden birden fazla adresinin olmaması ve bütün kurumların da aynı adresi kullanması sağlanmış olacak.

Adres ve numaralamaya dair yönetmelik gereğince, vatandaşların bundan sonra kullanacağı adresleri kapılarına monte edilen levhalarda yazıldı. Vatandaşların artık adres olarak yeni bilgileri kullanmaları gerekiyor.

Diğer Haberler
1ALAEDDİN TEPESİ AÇIK HAVA MÜZESİ OLACAK
2Turizm Haftası’nda Yöresel Lezzetler Yarıştı
3Altınekin ve Derbent’te Kutlu Doğum Etkinlikleri
4Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu Konya’da
5Çumra’da Kutlu Doğum Coşkusu Yaşandı
6Büyükşehir Belediyespor’dan Haberler
7Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Yeni Dönemin İlk Toplantısı Yapıldı
8Büyükşehir’den İlçelerde “Kutlu Doğum” Programı
9“Kültürel Mirasımız ve Konya” Fotoğraf Yarışması Ödülleri Verildi
10Tarihi Osmanlı Buğday Pazarı Yeniden Canlanıyor
11Konya, Türkiye’nin İnci Tanesidir
12İstasyon Evleri Meram’a Yeni Bir Soluk Getirecek
13Konya’da “Lale Mevsimi” Bir Başkadır
14Konya, Anadolu Çadırının Orta Direğidir
15İnsanların Mutluluğu İçin Çalışıyoruz
16Bir İnsanı Kurtarmak, Tüm İnsanlığı Kurtarmak Gibidir
17Başkan Akyürek Mazbatasını Aldı
1850. Kütüphane Haftası’nda Prof. Dr. Faruk Sümer Anıldı
19Öğrenciler “Okuma Saati”nde Buluştu
20Başkan Akyürek Oyunu 2025 Nolu Sandıkta Kullandı
Haber Ara :
Hz. Mevlana
Canlı Yayınlar
Toplu Ulaşım
Web TV
360 Derece
Konya Sanal Tur
E-Belediye
Kent Bilgi
Sistemi
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır