engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:KBB'nin 106. Eğitim Semineri: Asfalt Günleri  
            Konya Belediyeler Birliği ve Konya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ortaklaşa 'Asfalt Günleri' konulu eğitim semineri düzenliyor. Konya Dedeman otelde yaklaşık 500 belediye yöneticisi ve çalışanının katılımıyla gerçekleşen seminerin açışında konuşan Konya Belediyeler Birliği ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, cumhuriyet tarihinin en büyük asfalt hamlesini başlattıklarını belirterek hizmet dönemlerinin sonuna kadar şehirde asfaltsız yol bırakmayacaklarını söyledi.
24.03.2007 14:38 
        Konya Belediyeler Birliği 106'ncı Eğitim Seminerini Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ile birlikte Konya Dedeman Otel'de gerçekleştiriyor. 'Asfalt Günleri' başlığıyla gerçekleştirilen seminere Türkiye'nin dört bir yanından yaklaşık 500 belediye yöneticisi ve çalışanı katılıyor. Seminere AK Parti Konya Milletvekili Halil Ürün, Konya Belediyeler Birliği ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, S.Ü. Rektörü Süleyman Okudan, Selçuklu Belediye Başkanı Adem Esen, bürokratlar ve çok sayıda belediye yöneticisi katıldı.

Seminer Konya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı'nca yürütülen hizmetlerin tanıtımını içeren sunumla başladı. Konya Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Mehmet Yakıcı'nın eğitim seminerleri ile ilgili bilgi sunduğu açış konuşmasının arından kürsüye gelen Konya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Selim Büyükkarakurt, şehirlerin yolları ile tanındığını ve yolların şehrin kimliğini ortaya koyduğunu belirterek 'Büyükşehir Belediyesi olarak şehir genelinde etkili bir asfaltlama çalışmasını yürütüyoruz. Hedefimiz daha kaliteli, sağlam ve kalıcı asfalt üretimidir' dedi.

S.Ü. Rektörü Süleyman Okudan ise konuşmasına Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e teşekkür ederek başladı. Okudan, Üniversite kampusu içerisine tramvay hattı projesinin devam ettiğini ve bunun şehre önemli katkı sağladığını belirterek 'Büyükşehir Belediyesi ile ortak amacımız şehrimizi yüceltmektir. Bize sağladığı destek dolayısıyla Sayın Tahir Akyürek'e teşekkür ederim' dedi.

Konya'nın sürekli gelişim içinde olduğunu ifade eden Konya Belediyeler Birliği ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 'Konya örnek belediyecilik uygulamalarıyla model kent haline gelmiştir. Bu önceki dönemlerden bugüne yürütülen başarılı hizmetlerin neticesinde olmuştur. Üniversitenin şehrimize büyük katkıları vardır. Üniversitede okuyan 80 bin öğrencimizi misafirimiz ve elçilerimiz olarak kabul ediyorum. Üniversiteye 10 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştiriyoruz. Şehrimize sağladığı katkılar dolayısıyla üniversite camiamıza teşekkür ederim' diye konuştu.

Konya'da asfaltsız yol kalmayacağını müjdeleyen Başkan Akyürek şunları söyledi:

'Konya, yol yapımı ve asfaltlama çalışmalarında örnek konumdadır. Büyükşehir Belediyesi olarak 1980'li yıllardan bu güne kadar yapılan asfaltlama çalışmalarından daha fazla asfaltlama yaparak yeni bir rekoru hedefledik. 2006 yılında sadece Bosna-Hersek Mahallesi'ne 70 bin ton asfalt serimi gerçekleştirilmiştir. Bütün bunları yaparken kaliteli ve sağlam hizmet üretimini ana ilkemiz haline getirdik. 'Yeşil içinde Konya' sloganımızın yanına 'Asfaltsız Yolu Kalmayan Konya' sloganımızı da koyuyoruz. Bu hedefimizi hizmet dönemimiz içerisinde yakalayacağız ve Konya'daki gelişim devam edecek'

AK Parti Konya Milletvekili Halil Ürün, Başkan Akyürek'e Belediyeciliğe getirdiği yeni hizmet anlayışı dolayısıyla teşekkür ederek 'Bence özetle belediye çalışması yol çalışmasıdır. Konya bu konuda örnek konumdadır. Başkan Akyürek, hizmet çıtasını yükseltmiş ve artık şehirdeki hizmetleri daha farklı ve etkili bir konuma getirmiştir. Hizmette kalite ve estetik dönemi başlamıştır. Merkezi iktidar olarak ülkemizi muasır medeniyetin üzerine çıkarmak zorundayız. Türkiye iyi yoldadır. Heyecanınızı içinizde tutun ve hizmete dönüştürün. Belediyeler dua kapısıdır.'şeklinde konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından Selçuklu Belediye Başkanı Adem Esen'in başkanlık ettiği seminerin ilk oturumuna geçildi. İlk oturumda 'Yol Üstyapısı ve Agrega' konusuyla Doç. Dr Osman Nuri Çelik ve 'Bitümlü Bağlayıcılar' konusuyla da Prof.Dr. Abdullah Hilmi Lav birer sunum yaptılar.

Başkan Akyürek, törende seminere katkı sağlayan firma yöneticilerine Konya Belediyeler Birliği adına birer teşekkür plaketi sundu.

Diğer Haberler
1Sarayönü Atıksu Arıtma Tesisi Tam Kapasite Hizmet Vermeye Başladı
2Çerkes Dilini ve Kültürünü Yaşatacak Kültür Merkezi Törenle Açıldı
3Kudüs İşgal Altındaysa İslam Şehirleri Kendisini Hür Kabul Edemez
4Konya Aşıklar Bayramında Birlik ve Beraberliğe Vurgu Yapıldı
5Muhteşem Eserin İsmini Sen Belirle
6“Ülkeler Arasında Barışın Temsilcileri Olacaksınız”
7Filistin’in ve Kudüs’ün Her Zaman Yanındayız
8Judo ve Para Taekwondo’da Gururumuz Oldular
9Muhtarlar Halkımızla Bütünleşen Bir Anlayışı Temsil Ediyor
10Konya Ampute Futbol Milli Takımını Ağırladı
11Başkan Akyürek’ten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a Hayırlı Olsun Ziyareti
12UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı ve Sosyal İçerme Forumu Yapıldı
13Güneysınır’da Büyükşehir Yatırımları Tam Hız Devam Ediyor
14Konya Kutup Yıldızı Gibidir, Birçok Şehir Konya’ya Bakarak Yönünü Bulur
15Yüksekliği Fazla Olan Araçlar Şehir Merkezine Giremeyecek
16Doğanhisar’da Sulama Yatırımlarına Hız Verildi
17Büyükşehir’den Çumra’da Yatırım Hamlesi
18Başkan Akyürek: Bütün Yatırımlar Büyük Türkiye İdealine Ulaşmak İçin
19Büyükşehir’den Örnek Proje: Kahvehaneler Kıraathaneye Dönüşüyor
20Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı Konya’ya Verilen Bir Değerdir
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 129.370 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 248.480 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır