engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

150 Bin Ücretsiz Fidan Dağıtımı Başladı  
            Konya Büyükşehir Belediyesi, 150 bin ücretsiz fidan dağıtımına başladı. Fidan dağıtımı için düzenlenen törende konuşan Başkan Tahir Akyürek, bahar bayramı olarak kutlanan Nevruz'un kardeş kavgasına dönüştürülmeye çalışıldığını hatırlatarak, birlik çağrısı yaptı. Anadolu insanının Çanakkale'de omuz omuza şehit düştüğünü ve kucak kucağa yattığını hatırlatan Başkan Akyürek, Nevruz dolayısıyla da bunun hatırlanmasını ve Nevruz'un birlik-beraberliğe vesile olmasını diledi. Başkan Akyürek, Konyalı Çanakkale şehitlerinin hatırasına refüjlere çiçekli ağaç dikeceklerini söyledi.
21.03.2007 12:54 
        Konya Büyükşehir Belediyesi, bu yıl üçüncüsünü düzenlediği ücretsiz fidan dağıtım programları çerçevesinde 150 bin fidan dağıtıyor.

21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası kutlamaları çerçevesinde düzenlenen ücretsiz fidan dağıtım töreni Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü bahçesinde yapıldı. Törenin açış konuşmasını yapan Park Bahçeler Müdürü Ceylani Kılıç, 'Çiçek gibi bir Konya' için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Meram Belediye Başkanı Refik Tuzcuoğlu, şehrin tamamında yapılan ağaçlandırma çalışmaları nedeniyle Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti. AK Parti İl Başkan Yardımcısı Faruk Düğen de, Konya'da son yıllarda belediyeler ve Garnizon Komutanlığı'nın yaptığı ağaçlandırma çalışmalarının gelecekteki yeşil Konya'nın temellerini oluşturduğunu ifade etti.

NEVRUZ'U ANLAMI DIŞINA ÇIKARANLARA FIRSAT VERMEYELİM

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise, ağaçlandırma çalışmalarının en az diğer belediyecilik çalışmaları kadar önemli olduğunu vurgulayarak, fiziki, kültürel ve sosyal belediyecilikte Türkiye'de öne çıkıp dünyada konuşulan bir şehir olmayı hedeflediklerini, bunun için de çalıştıklarını söyledi. Dünya Ormancılık Günü ve Nevruz Bayramı'nın aynı gün olduğuna dikkat çeken Başkan Akyürek, bahar bayramı olarak kutlanan Nevruz'un, bayramdan çıkarılıp başka amaçlar için kullanılmaya çalışıldığı belirtti. Başkan Akyürek, 'Çanakkale Savaşı'nda vatanın nasıl savunulacağını tüm dünyaya gösteren ecdadımız, ülkemizin her şehrinden gelerek savaşa katılmıştı. Anadolu insanı omuz omuza şehit düştü, kucak kucağa yatıyor. Nevruz dolayısıyla da bunun hatırlanmasını ve Nevruz'un birlik-beraberliğe vesile olmasını diliyorum. Bizi birbirimize düşürmek isteyenlere ve kardeş kavgasına alet olmayalım. Bunu yapmak isteyenler amaçlarına ulaşamayacak' dedi.

BAŞKAN AKYÜREK'TEN 3 MÜJDE!

Dünya Ormancılık Günü ve Nevruz nedeniyle üç konuda müjde veren Başkan Akyürek, konuşmasını şöyle sürdürdü: 'Çanakkale'de en çok şehit veren il, Karaman ve Aksaray ile birlikte Konya. Şehitlerimizin aziz hatıraları adına, şehirdeki tüm refüjlere Konyalı şehit sayısı kadar çiçekli ağaç dikeceğiz. Küresel ısınmayla mücadele için önümüzdeki günlerde KOSKİ bir sempozyum hazırlayacak. Dünyada 2020'ye kadar sera gazı etkisi yapan karbondioksitin azaltılması ile ilgili kararlar alınırken; biz 2010 yılında şehrimizdeki karbondioksit salınımının yüzde 20 azaltılması için çalışmalara başladık. Ve hizmet dönemimizde Konya'daki yeşil alan miktarını iki katına çıkaracağız demiştik. Şu anda 20 milyon metrekareden 36 milyon metrekareye ulaştık. Yakın zamanda AB standartlarını yakalayacağız.'

Konuşmaların ardından Başkan Akyürek ağaçlandırmaya yaptığı katkılardan dolayı Garnizon Komutanlığı adına Albay Yaşar Aladağ'a şükran plaketi verdi. Vatandaşlar, 25 Mart Pazar gününe kadar mesai saatlerinde Park Bahçeler Müdürlüğü'nden ücretsiz fidan alabilecekler.

Diğer Haberler
1 6 Milyon Fidan Toprakla Buluştu
2 Konya’daki Şivlilik ve Fener Alayı Coşkusuna Binlerce Konyalı Katıldı
3 Konya Merkezden Sonra En Büyük Restorasyon Çalışması Akşehir’de Yapıldı
4 Büyükşehir’den Akşehir’e Yatırım Yağmuru
5 Regaib Kandilimiz Mübarek Olsun
6 Cern International Masterclass Etkinliği Konya Bilim Merkezi’nde
7 Tuzlukçu Şehir Konağı Hizmete Açıldı
8 16. Konya Tarım Fuarı Kapılarını Açtı
9 Payitaht Müzesi Selçuklu Başkenti Konya’ya Değer Katacak
10 Konya Kitap Günleri Başladı
11Meram Son Durak’ı Cazibe Merkezi Haline Getirecek Proje Başlatıldı
12Başkan Akyürek: Bir Milletin Esas Gücü İmanlı, İnançlı Gençliğidir
13Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümü Dualarla ve Coşkuyla Kutlandı
14Çanakkale Bir Kahramanlık Destanıdır
15Büyükşehir’den Bir İlk Daha: E-Desen Haritası
16Hadimi Külliyatı Türkçe’ye Kazandırılıyor
17Başkan Akyürek Hadim’de Yatırımları İnceledi, Halkla Buluştu
18Türkiye’deki Gelişimi Görmek İçin Konya’ya Gelecekseniz
19Başkan Akyürek Tarihi Osmanlı Buğday Pazarı İnşaatını İnceledi
20Başkan Akyürek Selçuklu Muhtarlar Derneği’nin Genel Kuruluna Katıldı
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır