engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Sille Caddesi Köprülü Kavşağı'nın Temeli Atıldı  
            Büyükşehir Belediyesi'nin Rauf Denktaş Caddesi ve Sille Caddesi'nin İstanbul Yolu ile kesiştiği noktaya yapacağı Sille Caddesi Köprülü Kavşağı'nın temeli atıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, iki yıl içinde beşinci köprülü kavşağın yapımına başlandığını, bunun yanında, 21 kavşak çalışmasının projelendirildiğini, 14 caddenin de açılışa hazırlandığını belirterek, 'Ortaya konan başarı, birliğin ifadesidir. Biz, Konya'da trafik sorununu çözmek için elimizi değil gövdemizi taşın altına koyduk' dedi.
14.04.2006 20:10 
        Büyükşehir Belediyesi'nin başlattığı ulaşım çalışmaları çerçevesinde beş numaralı köprülü kavşak olan Sille Caddesi Köprülü Kavşak ve Altgeçidi'nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Rauf Denktaş Caddesi ve Sille Caddesi'nin İstanbul Yolu ile kesiştiği noktaya inşa edilecek köprülü kavşağın temel atma törenine Konya Valisi Atilla Osmançelebioğlu'nun yanı sıra, AK Parti Konya Milletvekili Hasan Anğı, Selçuklu Kaymakamı Şükrü Görücü, Emniyet Müdürü Mehmet Salih Tuzcu, AK Parti İl Başkanı Ali Sürücü, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Selçuklu Belediye Başkanı Adem Esen, Karatay ve Meram Belediye Başkan vekilleri ile vatandaşlar katıldı.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KONYA İÇİN ÇALIŞIYOR

Programın açış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Selim Büyükkarakurt, Mayıs ayı sonunda hizmete açılacak köprülü kavşağın trafik lambası olmadan kullanılacağını söyledi.

Selçuklu Belediye Başkanı Adem Esen, Konya'da refah seviyesi yükseldikçe araç yoğunluğunun arttığına dikkat çekerek Büyükşehir Belediyesi ile merkez ilçe belediyelerinin bu soruna çözüm bulmak için çalıştıklarını belirtti. Sille Caddesi Köprülü Kavşağı'nın doğru bir yere, doğru zamanda yapıldığını kaydeden Esen, Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.

AK Parti İl Başkanı Ali Sürücü de, Büyükşehir Belediyesi'nin çok büyük projelere imza attığını vurgulayarak, kısa sürede gerçekleştirilen yatırımlarla gurur duyduklarını ifade etti.

ELİMİZİ DEĞİL, GÖVDEMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise, Konya'da belediye hizmetlerinde ortaya konan başarının tüm kurum ve kuruluşlarla birlik içinde olunmasından kaynaklandığını belirterek başladığı konuşmasında, beraberlik örneğinin Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde belirgin bir şekilde hissedildiğini vurguladı. Konya'nın misyonu olan bir şehir olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, 'Konya'ya ne kadar hizmet etsek azdır. Çünkü Konya Türk-İslam medeniyetinin Anadolu'daki ilk merkezi, Selçuklular'ın Anadolu'daki başkenti. Çünkü Konya, Osmanlı İmparatorluğu'nun temellerinin atılmasını sağlayan, bu toprakları vatan yapan bir şehir. Onun için Konya'ya hizmet bizim için onurdur. Belediye hizmetlerinde çıtayı çok yukarılara çıkardık. Cumhuriyet tarihi boyunca Konya'da demiryolu köprüleri dahil toplam 6 altgeçit yapılmıştı. Biz 2005 yılında başlattığımız çalışmalar ile 2006 yılının ortalarında 6 tane yeni köprülü kavşağı bitirmiş olacağız. Bunun devamı da gelecek. 21 kavşak çalışmasının projesini tamamladık. Konya'da trafik sorununu çözmek için elimizi değil gövdemizi taşın altına koyduk. Tüm bu çalışmalar hep birlikte, tüm belediyeler ile ortak yapıldığı için başarılı oluyoruz' dedi.

MEVLANA'YA HİZMET İLE BAŞLADIK, BEREKETİ GÖRDÜK

Büyükşehir Belediyesi olarak 14 yeni caddenin açılışı ile de uğraştıklarını kaydeden Başkan Akyürek, yıl sonuna kadar bu çalışmaların da tamamlanacağını ifade ederek şunları söyledi: 'Az zamanda çok iş yaptığımız ve hayal gibi görünen yatırımlara imza attığımız için bazı dostlarımız nasıl altından kalktığımızı soruyor. Biz, efsane belediye başkanı olan Sayın Başkanımızın belediye başkanlarıyız. Ayrıca, Mevlana Kültür Merkezi'nin tamamlanması, Mesnevi'nin yabancı dillere çevrilmesi projelerimiz var. Biz Hazreti Mevlana'ya hizmetle çalışmaya başladık. Onun için hizmetlerimizde farklı kapılar açıldı. Onun bereketini gördük. Paramız da çok, gücümüz de çok, projemiz de çok. Konya'ya hizmet etmeye devam edeceğiz.'

KONYA'YA YAKIŞAN ÇALIŞMALAR

AK Parti Konya Milletvekili Hasan Anğı da, Büyükşehir Belediyesi'nin, Konya halkının hayatını kolaylaştırmak için çalışmalarını sürdürdüğünü vurgulayarak, hem belediyeler, hem de hükümet olarak reform niteliğinde çalışmalara imza attıklarını söyledi.

Konya Valisi Atilla Osmançelebioğlu da, Konya'nın belediyecilik hizmetleri açısından Türkiye'de söz sahibi bir şehir olduğunu belirterek, bunun ortaya çıkmasında emeği geçen tüm belediye başkanlarına teşekkür etti. Osmançelebioğlu, Konya'nın gelişmesini için ortaya konan çalışmalara Valilik olarak gereken desteği her zaman vermeye devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Protokol konuşmalarının ardından Sille Caddesi Köprülü Kavşağı'nın temeli atıldı.

SİLLE CADDESİ ALTGEÇİDİ VE KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI

Algeçidin proje uzunluğu 570 metre. İki parça halindeki kavşağın 42 metresi kapalı olacak. Çift şerit, çift yön olarak projelendirilen kavşakta şerit genişliği 3.5 metre olacak. Altgeçit haricinde yaklaşık 2 kilometre uzunluğunda yan yol ve 415 metre uzunluğunda rotary bulunan Sille Caddesi Köprülü Kavşak ve Altgeçidi'nin sözleşme bedeli 3.685.000 YTL. Köprülü kavşak Mayıs ayı sonunda tamamlanarak hizmete girecek.

Diğer Haberler
1 Türkiye’nin Geleceği Kaynakları ve Teknolojidir
2 Konya'dan Filistin'e Destek
3 Başkan Altay: Birlik Beraberliğimiz ile Konya Kazanacak
4 Başkan Altay: Konya Dünyaya Örnek Bir Ramazan Geçiriyor
5 Konya’da Bir Ramazan Güzelliği: Mahalle İftarları
6 Konya İtfaiyesi Yeni Araçlarla Güçleniyor
7 Bosna Hersek ve Kosova Mahallelerinde İftar Coşkusuna Ortak Olduk
8 Başkan Altay: “Milletimiz Gençlerimizle Güç Kazanacaktır”
9 Başkan Altay: Camilerimiz Çocuklarımızla Daha Güzel
10 Başkan Altay Yapımı Devam Eden Köprülü Kavşakları İnceledi
11Konya, Ramazan’ın En Güzel Yaşandığı Şehirlerdendir
12Konya’da Ramazan Büyük Coşkuyla Başladı
13Rahmet ve Bereket Ayımız Mübarek Olsun
14Büyükşehir Meclisi Filistin’deki Katliamı Kınadı
15Selçuklu Belediyesi’nde Devir Teslim Töreni Yapıldı
16Başkan Altay: Anneler Baş Tacımızdır
17"Ülkemizin Gelişimine Katkı İçin Çalışıyoruz"
18"Hep Birlikte Şehrimize Hizmet Veriyoruz"
19Başkan Altay: Konya İçin Birlikte Hareket Edeceğiz
20Bakan Özlü: Konya Çok Özel ve Güzel Bir Şehir
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır