engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

110 Bin Ücretsiz Fidan Dağıtımı Başladı  
            Konya Büyükşehir Belediyesi 110 bin ücretsiz fidan dağıtıyor. Fidanların ilk dağıtımını yapmak ve Konya'nın yeşillendirilmesinde emeği geçen resmi kurum ve kuruluş temsilcilerine plaket vermek amacıyla düzenlenen programda konuşan Başkan Akyürek, 'Konya yükselişe geçmiş durumda. Konyamızın geleceği dünden, bugünden daha aydınlık bir noktaya gitmekte. Bunlar tesadüfen olan gelişmeler değil, bir hedef doğrultusunda ortaya çıkan başarılardır' dedi.
21.03.2006 15:01 
        Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan ücretsiz fidan dağıtım kampanyası bu yıl da büyük ilgi gördü. 110 bin fidanı ücretsiz olarak vatandaşlara dağıtan Büyükşehir Belediyesi, Konya'nın yeşillendirilmesinde emeği geçen resmi kurum ve kuruluş temsilcilerine de şükran plaketi verdi.

Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Daire Başkanlığı'nın idari binası önünde düzenlenen programın açış konuşmasını yapan Park Bahçeler Daire Başkanı Ceylani Kılıç, Orman Haftası nedeniyle düzenlenen programın daha yeşil bir Konya'nın oluşmasına katkı sağlayacağını söyledi.

Programa katılan TEMA Vakfı İl Temsilcisi Namık Ceyhan, çalışmalarının toprak-bayrak-yaprak çerçevesinde devam ettiğini belirterek, Konya'daki 18 bin, Türkiye'deki 300 bin gönüllü adına Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.

AK Parti İl Başkan Vekili Ethem Öztoklu da, Konya'nın daha yeşil bir şehir olması için yapılan çalışmaların takdirle karşılandığını vurgulayarak, Büyükşehir Belediyesi'nin şehir girişlerinde yaptığı yeşillendirme çalışmaları nedeniyle Başkan Akyürek'e teşekkür etti.

KONYA'NIN GELECEĞİ DÜNDEN VE BUGÜNDEN DAHA AYDINLIK OLACAK

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise, Konya'da belediyecilik alanında yoğun bir çalışma temposu içinde olduklarını söyledi. Konya'yı aldıkları noktadan daha ileri seviyeye taşımak için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini anlatan Başkan Akyürek, 'Fiziki belediyecilikte yüzlerce çalışmayı tamamladık ve tamamlama aşamasındayız. Kültürel ve sosyal belediyelikte ciddi çalışmalara imza atmaya devam ediyoruz. Bu konuda Türkiye'de ses getiren yeni hizmetlerle ortaya çıktık ve bunlarla dünya üzerinde takdir görmeye başladık. Mevlana ile ilgili çalışmalar meyvesini verdi; 2007 yılı Unesco tarafından Mevlana Yılı ilan edildi. Yine Konya, ABD'de Utah Üniversitesi tarafından model şehir olarak seçildi. Önümüzdeki günlerde düzenlenen bir sempozyumda, ABD'de Konya konuşulacak, Konya tartışılacak. Ayrıca, Avrupa şehirleri arasında yapılan bir sıralamada Konya, geleceğin Avrupa şehirleri arasında en yüksek potansiyele sahip şehirlerden biri seçildi. Konya yükselişe geçmiş durumda. Konyamızın geleceği dünden, bugünden daha aydınlık bir noktaya gitmekte. Bunlar tesadüfen olan gelişmeler değil, bir hedef doğrultusunda ortaya çıkan başarılardır. Buna katkı yapan tüm kurum ve kuruluşlarımız ile tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum' dedi.

2006 KONYA İÇİN AĞAÇLANDIRMA YILI İLAN EDİLDİ

Baharın müjdecisi olan Nevruz Bayramı'nın, gerçekleştirilen programla en güzel şekilde kutlandığına dikkat çeken Başkan Akyürek, Konya'nın ağaçlandırılması çalışmaları çerçevesinde çıtanın yükseldiğini söyledi. Bütün şehir girişlerinde ağaç dikimi gerçekleştirildiğini, yeşillendirme çalışmaları yapıldığını kaydeden Başkan Akyürek, sadece Ankara Yolu'nda bir milyon metrekarelik alanda yeşillendirme yapıldığını ve 100 bin ağacın toprakla buluştuğunu vurguladı. Büyükşehir Belediyesi'nin 2006 yılı sonuna kadar diktiği ağaç sayısının 5 milyonu bulacağını hatırlatan Başkan Akyürek, 2006 yılını Konya'da Ağaçlandırma Yılı ilan ettiklerini açıkladı.

KURULUŞLARA PLAKETLERİ VERİLDİ

Programın sonunda Konya'nın yeşillendirilmesinde emeği geçen kurum ve kuruluş temsilcilerine şükran plaketi ve fidan verildi. Garnizon Komutanlığı adına Yüzbaşı Özay Şahin, Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü adına Rektör Vekili Dinçer Bedük, İl Emniyet Müdürü Mehmet Salih Tuzcu, Konya Şeker AŞ adına Ziraat Bölge Müdürü Mehmet Kalem, TEMA İl Temsilcisi Namık Ceyhan ve her yıl 5 bin ağacı toprakla buluşturan Refik Soylu, şükran plaketlerini Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, İl Çevre ve Orman Müdürü Nuri Kunt'un elinden aldılar.

Hafta sonuna kadar devam edecek ücretsiz fidan dağıtımı çerçevesinde sedir, göknar, dişbudak, akasya ile; taflan, kurbağrı, gül, hatmi ve mazi gibi çalı türü ağaçlar dağıtılacak.

Diğer Haberler
1 Başkan Akyürek Sektör Temsilcilerini Eş Zamanlı Açılan 4 Fuara Davet Etti
2 Başkan Akyürek 300 Adıyamanlı Öğrenci ile Buluştu
3 “Dünya Kültür Pilot Şehri Konya” Toplantısı Yapıldı
4 Şehrim 2023 Projesi’nin Final Programı Gerçekleştirildi
5 Konya Eş Zamanlı Olarak 4 Fuara Birden Ev Sahipliği Yapıyor
6 Haydi Bil Bakalım Bilgi Yarışması’nda Kazanan Okullar Ödüllerini Aldı
7 Altınbaşak Tarım Şehirleri Yarışması’nda Dereceye Giren Belediyeler Ödüllerini Aldı
8 Şehrim 2023 Projesi Çalıştayı Yapıldı
9 Türk Dünyası Belediyeler Birliği Üyesi Başkanlardan Konya Büyükşehir’e Ziyaret
10 Tarihi Osmanlı Buğday Pazarı Yeraltı Katlı Otoparkı Bedesten Bölgesine Nefes Aldırdı
11“Altınbaşak” Tarım Şehirleri Yarışması Ödülleri Veriliyor
12Meram Gümüştepe’ye Seyir Terası ve Kır Kahvesi Yapılıyor
13Konya Kültürümüzü ve Değerlerimizi Tanıtan Önemli Bir Şehir
14Başkan Akyürek: Şehirlerimizin 2023’e Güçlü Bir Şekilde Hazırlanması Gerekiyor
15Müslüman Ülkelere Su Ve Atıksu Yönetimi Eğitimleri Veriliyor
16Konya’da Sakura Zamanı
17Türk Yıldızları ve Solo Türk’ten Muhteşem Gösteri
18Büyükşehir Meclisi Avrupa Şampiyonu Ampute Milli Takımını Ödüllendirdi
19Okçular Kalehan Ecdat Bahçesi’nde Hünerlerini Sergiliyor
20Başkan Akyürek 14 Yıllık Hizmet ve Yatırımları Anlattı
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır