engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:110 Bin Ücretsiz Fidan Dağıtımı Başladı  
            Konya Büyükşehir Belediyesi 110 bin ücretsiz fidan dağıtıyor. Fidanların ilk dağıtımını yapmak ve Konya'nın yeşillendirilmesinde emeği geçen resmi kurum ve kuruluş temsilcilerine plaket vermek amacıyla düzenlenen programda konuşan Başkan Akyürek, 'Konya yükselişe geçmiş durumda. Konyamızın geleceği dünden, bugünden daha aydınlık bir noktaya gitmekte. Bunlar tesadüfen olan gelişmeler değil, bir hedef doğrultusunda ortaya çıkan başarılardır' dedi.
21.03.2006 15:01 
        Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan ücretsiz fidan dağıtım kampanyası bu yıl da büyük ilgi gördü. 110 bin fidanı ücretsiz olarak vatandaşlara dağıtan Büyükşehir Belediyesi, Konya'nın yeşillendirilmesinde emeği geçen resmi kurum ve kuruluş temsilcilerine de şükran plaketi verdi.

Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Daire Başkanlığı'nın idari binası önünde düzenlenen programın açış konuşmasını yapan Park Bahçeler Daire Başkanı Ceylani Kılıç, Orman Haftası nedeniyle düzenlenen programın daha yeşil bir Konya'nın oluşmasına katkı sağlayacağını söyledi.

Programa katılan TEMA Vakfı İl Temsilcisi Namık Ceyhan, çalışmalarının toprak-bayrak-yaprak çerçevesinde devam ettiğini belirterek, Konya'daki 18 bin, Türkiye'deki 300 bin gönüllü adına Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.

AK Parti İl Başkan Vekili Ethem Öztoklu da, Konya'nın daha yeşil bir şehir olması için yapılan çalışmaların takdirle karşılandığını vurgulayarak, Büyükşehir Belediyesi'nin şehir girişlerinde yaptığı yeşillendirme çalışmaları nedeniyle Başkan Akyürek'e teşekkür etti.

KONYA'NIN GELECEĞİ DÜNDEN VE BUGÜNDEN DAHA AYDINLIK OLACAK

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise, Konya'da belediyecilik alanında yoğun bir çalışma temposu içinde olduklarını söyledi. Konya'yı aldıkları noktadan daha ileri seviyeye taşımak için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini anlatan Başkan Akyürek, 'Fiziki belediyecilikte yüzlerce çalışmayı tamamladık ve tamamlama aşamasındayız. Kültürel ve sosyal belediyelikte ciddi çalışmalara imza atmaya devam ediyoruz. Bu konuda Türkiye'de ses getiren yeni hizmetlerle ortaya çıktık ve bunlarla dünya üzerinde takdir görmeye başladık. Mevlana ile ilgili çalışmalar meyvesini verdi; 2007 yılı Unesco tarafından Mevlana Yılı ilan edildi. Yine Konya, ABD'de Utah Üniversitesi tarafından model şehir olarak seçildi. Önümüzdeki günlerde düzenlenen bir sempozyumda, ABD'de Konya konuşulacak, Konya tartışılacak. Ayrıca, Avrupa şehirleri arasında yapılan bir sıralamada Konya, geleceğin Avrupa şehirleri arasında en yüksek potansiyele sahip şehirlerden biri seçildi. Konya yükselişe geçmiş durumda. Konyamızın geleceği dünden, bugünden daha aydınlık bir noktaya gitmekte. Bunlar tesadüfen olan gelişmeler değil, bir hedef doğrultusunda ortaya çıkan başarılardır. Buna katkı yapan tüm kurum ve kuruluşlarımız ile tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum' dedi.

2006 KONYA İÇİN AĞAÇLANDIRMA YILI İLAN EDİLDİ

Baharın müjdecisi olan Nevruz Bayramı'nın, gerçekleştirilen programla en güzel şekilde kutlandığına dikkat çeken Başkan Akyürek, Konya'nın ağaçlandırılması çalışmaları çerçevesinde çıtanın yükseldiğini söyledi. Bütün şehir girişlerinde ağaç dikimi gerçekleştirildiğini, yeşillendirme çalışmaları yapıldığını kaydeden Başkan Akyürek, sadece Ankara Yolu'nda bir milyon metrekarelik alanda yeşillendirme yapıldığını ve 100 bin ağacın toprakla buluştuğunu vurguladı. Büyükşehir Belediyesi'nin 2006 yılı sonuna kadar diktiği ağaç sayısının 5 milyonu bulacağını hatırlatan Başkan Akyürek, 2006 yılını Konya'da Ağaçlandırma Yılı ilan ettiklerini açıkladı.

KURULUŞLARA PLAKETLERİ VERİLDİ

Programın sonunda Konya'nın yeşillendirilmesinde emeği geçen kurum ve kuruluş temsilcilerine şükran plaketi ve fidan verildi. Garnizon Komutanlığı adına Yüzbaşı Özay Şahin, Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü adına Rektör Vekili Dinçer Bedük, İl Emniyet Müdürü Mehmet Salih Tuzcu, Konya Şeker AŞ adına Ziraat Bölge Müdürü Mehmet Kalem, TEMA İl Temsilcisi Namık Ceyhan ve her yıl 5 bin ağacı toprakla buluşturan Refik Soylu, şükran plaketlerini Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, İl Çevre ve Orman Müdürü Nuri Kunt'un elinden aldılar.

Hafta sonuna kadar devam edecek ücretsiz fidan dağıtımı çerçevesinde sedir, göknar, dişbudak, akasya ile; taflan, kurbağrı, gül, hatmi ve mazi gibi çalı türü ağaçlar dağıtılacak.

Diğer Haberler
1 Başkan Akyürek’ten Yarıyıl Tatili Mesajı
2 Büyükşehir’in Sosyal Projeleri Hayat Veriyor
3 Şehitlerimizin Aziz Hatıraları Yaşatılıyor
4 3,5 Yılda 129 Gölet ve Sulama Yatırımı Hayata Geçirildi
5 Emiray Çizgi Dizisinin Galası Yapıldı
6 KOMEK ve ASEM’den Rekor, Bir Yılda 100 Bin 611 Kursiyere Eğitim Verildi
7 “Dürüst ve Çalışkan Olanın Yolu Açıktır”
8 Hayırsever İşadamı Dr. Ahmet Keleşoğlu Mezarı Başında Anıldı
9 Aile Yapısının Korunmasına Katkı Sağlıyoruz
10 Çocuklarımızın Milli ve Manevi Değerlere Bağlı Yetişmesi İçin Çalışıyoruz
11Büyükşehir, Konya’daki Basın-Yayın Çalışanlarını Buluşturdu
12Başkan Akyürek, Restorasyonu Tamamlanan Camiyi İnceledi: “Ecdat Yadigarı Eserleri Koruyalım”
13Taşeron Yasası Hakkında Çalışanlar Bilgilendiriliyor
14Basın Halkın Gözü, Kulağı ve Sesidir
15Büyükşehir’den Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’na Destek
162017’de Metan Gazından 44 Milyon Kilovatsaat Elektrik Üretildi
17Büyükşehir’den Yunak’ta Yatırım Hamlesi
18Başkan Akyürek Çeltik’te Yatırımları İnceledi, Halkla Buluştu
19Konya Leke Kaldırmaz, Leke Kabul Etmez
20İşçilerimiz Adına Cumhurbaşkanımıza ve Hükümetimize Teşekkür Ediyoruz
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır