engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:110 Bin Ücretsiz Fidan Dağıtımı Başladı  
            Konya Büyükşehir Belediyesi 110 bin ücretsiz fidan dağıtıyor. Fidanların ilk dağıtımını yapmak ve Konya'nın yeşillendirilmesinde emeği geçen resmi kurum ve kuruluş temsilcilerine plaket vermek amacıyla düzenlenen programda konuşan Başkan Akyürek, 'Konya yükselişe geçmiş durumda. Konyamızın geleceği dünden, bugünden daha aydınlık bir noktaya gitmekte. Bunlar tesadüfen olan gelişmeler değil, bir hedef doğrultusunda ortaya çıkan başarılardır' dedi.
21.03.2006 15:01 
        Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan ücretsiz fidan dağıtım kampanyası bu yıl da büyük ilgi gördü. 110 bin fidanı ücretsiz olarak vatandaşlara dağıtan Büyükşehir Belediyesi, Konya'nın yeşillendirilmesinde emeği geçen resmi kurum ve kuruluş temsilcilerine de şükran plaketi verdi.

Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Daire Başkanlığı'nın idari binası önünde düzenlenen programın açış konuşmasını yapan Park Bahçeler Daire Başkanı Ceylani Kılıç, Orman Haftası nedeniyle düzenlenen programın daha yeşil bir Konya'nın oluşmasına katkı sağlayacağını söyledi.

Programa katılan TEMA Vakfı İl Temsilcisi Namık Ceyhan, çalışmalarının toprak-bayrak-yaprak çerçevesinde devam ettiğini belirterek, Konya'daki 18 bin, Türkiye'deki 300 bin gönüllü adına Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.

AK Parti İl Başkan Vekili Ethem Öztoklu da, Konya'nın daha yeşil bir şehir olması için yapılan çalışmaların takdirle karşılandığını vurgulayarak, Büyükşehir Belediyesi'nin şehir girişlerinde yaptığı yeşillendirme çalışmaları nedeniyle Başkan Akyürek'e teşekkür etti.

KONYA'NIN GELECEĞİ DÜNDEN VE BUGÜNDEN DAHA AYDINLIK OLACAK

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise, Konya'da belediyecilik alanında yoğun bir çalışma temposu içinde olduklarını söyledi. Konya'yı aldıkları noktadan daha ileri seviyeye taşımak için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini anlatan Başkan Akyürek, 'Fiziki belediyecilikte yüzlerce çalışmayı tamamladık ve tamamlama aşamasındayız. Kültürel ve sosyal belediyelikte ciddi çalışmalara imza atmaya devam ediyoruz. Bu konuda Türkiye'de ses getiren yeni hizmetlerle ortaya çıktık ve bunlarla dünya üzerinde takdir görmeye başladık. Mevlana ile ilgili çalışmalar meyvesini verdi; 2007 yılı Unesco tarafından Mevlana Yılı ilan edildi. Yine Konya, ABD'de Utah Üniversitesi tarafından model şehir olarak seçildi. Önümüzdeki günlerde düzenlenen bir sempozyumda, ABD'de Konya konuşulacak, Konya tartışılacak. Ayrıca, Avrupa şehirleri arasında yapılan bir sıralamada Konya, geleceğin Avrupa şehirleri arasında en yüksek potansiyele sahip şehirlerden biri seçildi. Konya yükselişe geçmiş durumda. Konyamızın geleceği dünden, bugünden daha aydınlık bir noktaya gitmekte. Bunlar tesadüfen olan gelişmeler değil, bir hedef doğrultusunda ortaya çıkan başarılardır. Buna katkı yapan tüm kurum ve kuruluşlarımız ile tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum' dedi.

2006 KONYA İÇİN AĞAÇLANDIRMA YILI İLAN EDİLDİ

Baharın müjdecisi olan Nevruz Bayramı'nın, gerçekleştirilen programla en güzel şekilde kutlandığına dikkat çeken Başkan Akyürek, Konya'nın ağaçlandırılması çalışmaları çerçevesinde çıtanın yükseldiğini söyledi. Bütün şehir girişlerinde ağaç dikimi gerçekleştirildiğini, yeşillendirme çalışmaları yapıldığını kaydeden Başkan Akyürek, sadece Ankara Yolu'nda bir milyon metrekarelik alanda yeşillendirme yapıldığını ve 100 bin ağacın toprakla buluştuğunu vurguladı. Büyükşehir Belediyesi'nin 2006 yılı sonuna kadar diktiği ağaç sayısının 5 milyonu bulacağını hatırlatan Başkan Akyürek, 2006 yılını Konya'da Ağaçlandırma Yılı ilan ettiklerini açıkladı.

KURULUŞLARA PLAKETLERİ VERİLDİ

Programın sonunda Konya'nın yeşillendirilmesinde emeği geçen kurum ve kuruluş temsilcilerine şükran plaketi ve fidan verildi. Garnizon Komutanlığı adına Yüzbaşı Özay Şahin, Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü adına Rektör Vekili Dinçer Bedük, İl Emniyet Müdürü Mehmet Salih Tuzcu, Konya Şeker AŞ adına Ziraat Bölge Müdürü Mehmet Kalem, TEMA İl Temsilcisi Namık Ceyhan ve her yıl 5 bin ağacı toprakla buluşturan Refik Soylu, şükran plaketlerini Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, İl Çevre ve Orman Müdürü Nuri Kunt'un elinden aldılar.

Hafta sonuna kadar devam edecek ücretsiz fidan dağıtımı çerçevesinde sedir, göknar, dişbudak, akasya ile; taflan, kurbağrı, gül, hatmi ve mazi gibi çalı türü ağaçlar dağıtılacak.

Diğer Haberler
1Sarayönü Atıksu Arıtma Tesisi Tam Kapasite Hizmet Vermeye Başladı
2Çerkes Dilini ve Kültürünü Yaşatacak Kültür Merkezi Törenle Açıldı
3Kudüs İşgal Altındaysa İslam Şehirleri Kendisini Hür Kabul Edemez
4Konya Aşıklar Bayramında Birlik ve Beraberliğe Vurgu Yapıldı
5Muhteşem Eserin İsmini Sen Belirle
6“Ülkeler Arasında Barışın Temsilcileri Olacaksınız”
7Filistin’in ve Kudüs’ün Her Zaman Yanındayız
8Judo ve Para Taekwondo’da Gururumuz Oldular
9Muhtarlar Halkımızla Bütünleşen Bir Anlayışı Temsil Ediyor
10Konya Ampute Futbol Milli Takımını Ağırladı
11Başkan Akyürek’ten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a Hayırlı Olsun Ziyareti
12UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Toplantısı ve Sosyal İçerme Forumu Yapıldı
13Güneysınır’da Büyükşehir Yatırımları Tam Hız Devam Ediyor
14Konya Kutup Yıldızı Gibidir, Birçok Şehir Konya’ya Bakarak Yönünü Bulur
15Yüksekliği Fazla Olan Araçlar Şehir Merkezine Giremeyecek
16Doğanhisar’da Sulama Yatırımlarına Hız Verildi
17Büyükşehir’den Çumra’da Yatırım Hamlesi
18Başkan Akyürek: Bütün Yatırımlar Büyük Türkiye İdealine Ulaşmak İçin
19Büyükşehir’den Örnek Proje: Kahvehaneler Kıraathaneye Dönüşüyor
20Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı Konya’ya Verilen Bir Değerdir
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 129.370 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 248.480 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır