engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:Büyükşehir, Sosyal Belediyecilik'te Bir Numara  
            Konya Büyükşehir Belediyesi, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü'nün 'Belediyelerin Performans Ölçüm Projesi' kapsamında 16 Büyükşehir Belediyesi dahil, 129 belediye arasında 'Sosyal Yardım ve Sağlık Hizmetleri' değerlendirmesinde birinci sırada yer aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Sosyal belediyeciliğin belediyelerin en nemli ayağı olduğunu belirterek, 'Hayatın her alanında Konya'da bulunan vatandaşlarımız, Büyükşehir Belediyesi'ni yanlarında hissetmeye devam edecek' dedi.
11.12.2005 12:56 
        İçişleri Bakanlığı'nın 63 kritere göre belediyelerin performanslarına göre yaptığı araştırmada, Konya Büyükşehir Belediyesi 'Sosyal Yardım ve Sağlık Hizmetleri' değerlendirmesinde birinci sırada yer aldı.

İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü, 'Belediyelerin Performans Ölçüm Projesi' kapsamında 16 Büyükşehir Belediyesi dahil, 129 belediyenin performanslarının ölçümüne yönelik bir çalışma yaptı. Çalışma sonucu, 2004 yılı verilerine göre, kişi başına düşen asfalt yol, yeşil alan, sağlık ve sosyal hizmetler gibi kriterler yer aldı. Bu kriterlere göre, Konya Büyükşehir Belediyesi, 16 Büyükşehir Belediyesi içinde 'Sosyal Yardım ve Sağlık Hizmetleri' değerlendirmesinde birinci sırada yer aldı. Konya Büyükşehir Belediyesi'ni sırasıyla Adapazarı, Erzurum, Kayseri, İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri takip etti.

Göreve geldikleri günden itibaren fiziki belediyeciliğin yanında sosyal belediyeciliğe de önem verdiklerini ve bunun karşılığını İçişleri Bakanlığı'nın çalışmasında gördüklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, şöyle konuştu: 'Sosyal Belediyecilik, belediyeciliğin ikinci en önemli ayağıdır. Biz bireye hizmeti esas alıyoruz. Açlıktan ve açıkta kalmaktan dolayı hiç kimse ölmemeli. Ama hayatın acı bir yönü olan ölümde de yine vatandaşlarımızı yalnız bırakmayarak, Alo Cenaze ile ücretsiz cenaze hizmeti veriyoruz. Yine insanlarımızın en mutlu günlerinde yanlarında olmak için Alo Doğum birimimiz, 24 saat boyunca doğum yapacak bayanları evlerinden alıp hastaneye, hastaneden de tekrar evlerine bırakmaktadır. Ayrıca, kendi işlerini göremeyecek durumda olan yaşlı vatandaşlarımıza, hemşireler eşliğinde evde bakım uyguluyor, bütün işlerini belirli bir periyot dahilinde görüyoruz. Bu yıl Ramazan ayında 11 bin 500 aileye gıda yardımında bulunduk.Eğitim yardımlarımız da aynı şekilde devam ediyor. Eğitim hayatını sürdüren yardıma muhtaç çocukların yanı sıra öksüz, yetim, şehit ve gazi çocuklarını da eğitim hayatları süresince maddi ve manevi olarak destekliyoruz. Geçtiğimiz yıl başlattığımız 10 bin üniversite öğrencisine eğitim yardımı uygulamasını bu yıl da sürdürüyoruz. Hayatın her alanında Konya'da bulunan vatandaşlarımız, Büyükşehir Belediyesi'ni yanlarında hissetmeye devam edecek' dedi.

Diğer Haberler
1 Başkan Akyürek’ten Yarıyıl Tatili Mesajı
2 Büyükşehir’in Sosyal Projeleri Hayat Veriyor
3 Şehitlerimizin Aziz Hatıraları Yaşatılıyor
4 3,5 Yılda 129 Gölet ve Sulama Yatırımı Hayata Geçirildi
5 Emiray Çizgi Dizisinin Galası Yapıldı
6 KOMEK ve ASEM’den Rekor, Bir Yılda 100 Bin 611 Kursiyere Eğitim Verildi
7 “Dürüst ve Çalışkan Olanın Yolu Açıktır”
8 Hayırsever İşadamı Dr. Ahmet Keleşoğlu Mezarı Başında Anıldı
9 Aile Yapısının Korunmasına Katkı Sağlıyoruz
10 Çocuklarımızın Milli ve Manevi Değerlere Bağlı Yetişmesi İçin Çalışıyoruz
11Büyükşehir, Konya’daki Basın-Yayın Çalışanlarını Buluşturdu
12Başkan Akyürek, Restorasyonu Tamamlanan Camiyi İnceledi: “Ecdat Yadigarı Eserleri Koruyalım”
13Taşeron Yasası Hakkında Çalışanlar Bilgilendiriliyor
14Basın Halkın Gözü, Kulağı ve Sesidir
15Büyükşehir’den Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’na Destek
162017’de Metan Gazından 44 Milyon Kilovatsaat Elektrik Üretildi
17Büyükşehir’den Yunak’ta Yatırım Hamlesi
18Başkan Akyürek Çeltik’te Yatırımları İnceledi, Halkla Buluştu
19Konya Leke Kaldırmaz, Leke Kabul Etmez
20İşçilerimiz Adına Cumhurbaşkanımıza ve Hükümetimize Teşekkür Ediyoruz
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 126.125 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 275.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır